вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Ивор Мицковски со жесток напад кон градоначалниците на СДСМ

Ивор Мицковски со жесток напад кон градоначалниците на СДСМ

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. – ваква порака им упатува поранешниот функионер на СДСМ, Ивор Мицковски, на неговите сопартијци кои се градоначалници во Скопје.

-Градоначалнициве решиле да ј*бат. Значи јас градот го живеам на нога, се движам и гледам, не сум слепец. Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. Притоа излагаат сомнежи дека не само што терате по старо, него идете отворено против волјата на тие што ве избрале, што барале промени и ги виделе во вас. Населбите се депонии, улиците се кратери, сообраќајот е хаос. Нит се инвестира во нешто, освен ако не е тротоар мочан, ниту нешто потсредувата, макар и козметички. Овој у Аеродром сака да гради на зеленило, овој у Карпош шуруе со урбана мафија, овој у Кисела Вода не го видел никој, ама затоа му стои гигантски постер ала Фидел на една фасада и нема намера да го тргне. Абе кого вие заебавате, ќе ве спакуеме со еден мандат и по дома бе. Среќа доволно сте млади па ќе имате време конечно сериозно нешто да поработите. Берете памет и не не ј-бете у здрав разум.– пишува Мицковски.

 

Најнови вести