сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Јакуповиќ: Министерот Ќахил паркираше на тротоар, а запрашан зошто узурпира јавен простор одговори дека тој е држава

Јакуповиќ: Министерот Ќахил паркираше на тротоар, а запрашан зошто узурпира јавен простор одговори дека тој е држава

Актерот Един Јакуповиќ на социјалната мрежа Фејсбук обвини дека министерот без ресор, Аднан Ќахил паркирал на тротоар, а откако го прашал зошто го узурпира јавниот простор министерот кратко одговорил: „Јас сум држава“.

-Кога го запрашав зошто го узурпира јавниот простор на пешаците ми одговори: јас сум држава. Возилото е на министерот без ресор Аднан Ќахил, напиша Јакуповиќ на Фејсбук.

Најнови вести