сабота, 27. април 2024. Вести денес: 0
home Вести

Калајџиев: СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина

Калајџиев: СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина

СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина- дециден е професорот по кривично право Гордан Калајџиев. Во разговор за канал 5 говори и за улогата на Јанева во случајот ,,Рекет“.

Извор: kanal5.com.mk

Најнови вести