петок, 2. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Магла и слаб снег на неколку патни правци

Магла и слаб снег на неколку патни правци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла утринава има на планинските превои Плетар и Пресека, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинските премини Пресека и Стража.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива непречено по влажни коловози.

Најнови вести