петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Македонците најмногу губат лични карти, годинава се изгубени 15.682

Македонците најмногу губат лични карти, годинава се изгубени 15.682

Статистичките податоци покажуваат дека во Македонија најмногу се губат личните карти. Само од почетокот на годинава досега се изгубени 15.682 лични карти, односно се извршени толку објави во „Службен весник на РМ“, вели во интервјуто за МИА директорот на ЈП „Службен весник на РМ“, Мартин Костовски.

Во истиот период, додава тој, изгубени се 3.748 пасоши, 1.932 дипломи, околу 3.600 картички за здравственото осигурување, 6.081 возачка дозвола и 3.157 сообраќајни дозволи.

Најнови вести