недела, 25. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски во посета на Волково

Мицкоски во посета на Волково

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски ќе присуствуваат на увид во завршни активности пред пуштање во употреба на нова градинка во Волково, општина Ѓорче Петров.

Од партијата велат дека посетата е во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“.

По завршувањето на настанот изјава за медиуми ќе даде Мицкоски.

Најнови вести