сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

НЕМА КРАЈ: Евакуирани учениците од скопските гимназии „Ѓеорги Димитров“ и „Никола Карев“

НЕМА КРАЈ: Евакуирани учениците од скопските гимназии „Ѓеорги Димитров“ и „Никола Карев“

Во скопските гимназии „Ѓеорги Димитров“ и „Никола Карев“ нешто пред 15 часот стигнале закани за наводни поставени бомби. Учениците се евакуирани. Полицијата ќе врши антитерористичка проверка.

И оваа седмица продолжуваат заканите за поставени бомби низ учлиштата во Скопје, а во претходните денови закани имаше и во други градови. Вчера имаше дојави во 19 училишта.

Најнови вести