понеделник, 13. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје – Велес

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје – Велес
илустрација

Сообраќајот на автопатот Скопје – Велес утринава е нормализиран.

Сообраќајот на делницата на автопатот Скопје-Велес после местото викано Ветерско синоќа беше во целосен прекин.

Причина за прекинот на сообраќајот беше одрон во близина на наплатната станица Сопот, кај бензинската станица „Детоил“.

Најнови вести