вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово – Велес

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово – Велес

Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес е нормализиран, информираат од ЈП Македонија пат.

Претходно, поради одрон после манастирите сообраќајот на патот се одвиваше по една коловозна лента во должина од 100 метри.

– Одронот е исчистен и сообраќајот се одвива по две коловозни ленти, посочуваат од ЈП Македонија пат.

Најнови вести