четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Одрон на патот М.Каменица-Делчево, сообраќајот во прекин во двата правци

Одрон на патот М.Каменица-Делчево, сообраќајот во прекин во двата правци
илустрација

Сообраќајот на магистралниот пат А3 „М.Каменица -Делчево“, кај м.в. Илиово, е во прекин во двата правци поради одрон на карпа.

АМСМ информира дека сообраќајот од 21 часот се пренасочува за лесните возила да се движат преку патниот правец Виница- Бигла –Делчево, додека тешките теретни возила исклучиво само преку Берово.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Најнови вести