четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Одрон од карпи го отежна сообраќајот на овој патен правец – возете внимателно!

Одрон од карпи го отежна сообраќајот на овој патен правец – возете внимателно!

АМСМ соопшти дека вечерва, поради одрони од карпи и земја, сообраќајот на патниот правец Струмица – Берово над рудникот Огражден се одвива отежнато.

Поради врнежите, АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите.

Најнови вести