вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ОН ја потврдија новата рунда преговори во Виена

ОН ја потврдија новата рунда преговори во Виена

Медијаторот на ОН во спорот меѓу Македонија и Грција околу името Метју Нимиц задутре во Виена ќе одржи состанок со шефовите на дипломатиите на двете земји Никола Димитров и Никос Коѕијас, потврдија од ОН.

Како што стои на официјалната веб-страница на ОН, средбата е дел од напорите за пронаоѓање заемно прифатливо решение за името.

Најнови вести