понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Повторно исчезна 79 годишниот скопјанец Душан Христов

Повторно исчезна 79 годишниот скопјанец Душан Христов

79 годишниот Душан Христов утрово повторно исчезна во скопската населба Бутел 1.

Душан боледува од Алцхајмерова болест. Непосредно пред исчезнувањето, околу 5 часот утринава, бил облечен во долга црна јакна, сини фармерки и носел црвено летно капче.

Истиот човек исчезна на 10-ти јануари годинава, но тогаш семејството успеа да го пронајде.

Се молат сите кои имаат какви било информации да се јават на 070 739 730 или во најблиската полициска станица.

Најнови вести