понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар–Дебар која беше воведена од утринава.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека забраната се укинува од 10:35 часот.

Најнови вести