вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Вело Марковски ќе се кандидира за претседател на државатa

Вело Марковски ќе се кандидира за претседател на државатa

Проф. д-р Вело Марковски ќе се кандидира за претседател на државата.

Преку соопштение тој денеска испрати покана за медиумите за настан на кој ќе ги објави намерите за поднесувањето на кандидатура на претстојните претседателски избори.

На настанот, кој е закажан за в четврток, ќе биде промовирана и неговата интернет страна.

Најнови вести