среда, 22. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Вкулно 30 контролори на летање со условени оставки по скандалот со огласот за идните контролори

Вкулно 30 контролори на летање со условени оставки по скандалот со огласот за идните контролори

Денес речиси 30 контролори се заканиле дека ќе заминат од работа бидејќи директорот на МНАВ не сакал да потпише најдобрите осуммина кандидати за идни контролори да го почнат школувањето во Данска, пренесува Канал 5.

Медиумите веќе објавија дека тројцата членови на управниот одбор на МНАВ и директори во агенцијата: Фахрудин Хамиди, Миѓан Селмани и Влатко Крстевски, сакаат да го поништат огласот за контролори на летање кои го направиле експерти од Данска, земја каде што ќе треба и да се обочуваат идните македонски контролори на летење.

Најнови вести