четврток, 14. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ донираше заштитни средства во МВР

ВМРО-ДПМНЕ донираше заштитни средства во МВР

Денес во Министерството за внатрешни примив донација од заштитни средства и опрема од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, а наменета за полициски службеници.

Изразив благодарност за овој гест од нивна страна и за фактот дека тие одвоиле дел од своите приходи за донација за полициските службеници кои од првиот ден се во првите линии во справување со коронавирусот.

Апелирам до полициските службеници и до граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита на сопственото здравје.

Полициските службеници како и до сега, така и во иднина ќе ги преземаат сите мерки во насока на соодветно спроведување на одлуките на Владата.

Фејсбук статус на техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев.

Најнови вести