недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

(ВО ЖИВО) Галичка свадба: Својата љубов ќе ја крунисаат Марина и Огнен

(ВО ЖИВО) Галичка свадба: Својата љубов ќе ја крунисаат Марина и Огнен

Со китење на бајракот, вчера почна 46. традиционална манифестација – Галичка свадба на која во духот и традицијата на мијачките обичаи својата љубов ќе ја крунисаат Марина Петровска и Огнен Караѓозоски.

Следете ја во живо свадбата.

Најнови вести