четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

Блокиран патот Маврово – Дебар поради одрон по земјотресот

Блокиран патот Маврово – Дебар поради одрон по земјотресот

Земјотресот во 15:25 со јачина од 4,9 степени предизвика одрон на патот Маврово – Дебар, со што е блокиран патот.

Епицентарот на земјотресот е со центар во мавровскиот регион на 20км од Гостивар.

Последниот земјотрес е почувствуван на повеќе места во државата, како и во Албанија и Косово.