недела, 10. март 2024. Вести денес: 0
home Општини

Прилеп завиен во црно: Тага по смртта на младиот навивач (ФОТО)

Прилеп завиен во црно: Тага по смртта на младиот навивач (ФОТО)

Почина млад навивач на Победа Прилеп, познат член на навивачката група „Мајмуни“, Мартин Димоски – Мевцето.

„Премалку е брат наш,боли и нема да престани.Чувај не и се гледаме еден ден таму горе !

1988-2022, Мартин Димоски – Мевцето“, објавија на социјалните мрежи од навивачката група.

 

Се огласија со емотивна порака веднаш по дознавањето на трагичната вест: