понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

Ситуацијата во тетовско алармантна, свлечиште сериозно оштети куќа

Ситуацијата во тетовско алармантна, свлечиште сериозно оштети куќа

Земјено свлечиште е пријавено вчера попладне над училиштето во село Пирок, тетовско.

Според пријавата во полицијата, свлечиштето се спуштило на патот пред куќата на еден жител на селото.

-Евидентирано е поплавување на подрумскиот дел и напукнување од надворешната страна од куќата, како и поплавување на плевна на друг жител, во непосредна близина, информираат од МВР.