недела, 17. декември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Аеродром и Карпош утре без струја

Делови од Аеродром и Карпош утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 16.11.2022 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.15 до 15.00 часот, корисниците од улица Тодор Чангов бр.17 ( општина Аеродром )
– во периодот од 09.30 до 14.30 часот, корисниците од дел од улиците Стрезово и Миле Поп Јорданов( општина Карпош )
– во периодот од 10.00 до 14.00 часот, корисниците од дел од улица Леринска ( општина Карпош )
– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од улица Никола Русински згради бр 6, 8, и 10 и супермаркет Тинекс на улица Никола Русински ( општина Карпош )