сабота, 4. ноември 2023. Вести денес: 70
home Скопје

Без вода улица „Коста Новаковиќ“

Без вода улица „Коста Новаковиќ“

Без вода утрово од 9:15 часот ќе бидат корисниците лоцирани на улица „Коста Новаковиќ“ од број 36 до број 48.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на водоводна цевка Ф100мм. на улица „Васко Карангелевски“ 33.

Корисниците ќе бидат без вода додека не се санира дефектот.