среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода корисниците од улицата „Драгутин Аврамовски Гуте“

Без вода корисниците од улицата „Драгутин Аврамовски Гуте“

Поради водоводен приклучок, денеска, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата „Драгутин Аврамовски Гуте“ во населбата Ѓорче Петров.

Прекинот со водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и Канализација – Скопје е од 9:00 часот до завршување со работните активности.