четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Kорисниците во населба Кисела Вода без вода

Kорисниците во населба Кисела Вода без вода

Поради уличен дефект ф-80 денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од од улицата „Борис Трајковски“ и дел од улицата „Христо Татарчев“ во населбата Кисела Вода.

Прекинот со водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и Канализација – Скопје, ќе биде од 12:10 часот до завршување со санација на дефектот.