вторник, 5. март 2024. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Карпош и Добридол утре без струја

Делови од Карпош и Добридол утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено известуваат дека утре ( петок ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од ул. Варшавска – објекти лоцирани позади ресторан Скара Бар. ( општина Карпош )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, објектите на студентскиот дом Гоце Делчев. ( општина Карпош )

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Добри Дол.( општина Сопиште )