вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Иванов со поддршка за Стефковски

Иванов со поддршка за Стефковски

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски денес оствари средба со екс претседателот на државата, Ѓорге Иванов, каде Иванов му ја дал целосната поддршка на престојните избори.

-Денес остварив средба со поранешниот претседател на Република Македонија. Ѓорге Иванов. Му благодарам на претседателот Иванов за одличната средба, како и за неговите совети кои беше задоволство да се слушнат. Претседателот Иванов изрази поддршка на мојата кандидатура за градоначалник на Општина Гази Баба, напиша Стефковски на Фејсбук.