вторник, 2. јануари 2024. Вести денес: 0
home Скопје

Шилегов: Од понеделник почнувам да казнувам

Шилегов: Од понеделник почнувам да казнувам

Утре и задутре градот Скопје генерално ќе се чисти најави градоначалникот Петре Шилегов. Акцијата ќе биде реализирана со сите ресурси и капацитети на јавните претпријатија и пет општини.

Генералката ќе опфати чистење на депонии миење на улици рече Шилегов и додаде дека по чистењето ќе бидат засилени инспекциските контроли и казни од несовесните граѓани кои ќе продолжат да фрлаат ѓубре и да ја загадуваат околината.