вторник, 26. декември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Жителите на Ченто во сабота излегуваат на протест

Жителите на Ченто во сабота излегуваат на протест

Жителите на скопската населба Ченто најавуваат протест за во сабота.

Како што е најавено во креираниот настан на социјалните мрежи, жителите не се согласуваат со одлуката за давање метадонска терапија во поликлиниката во оваа населба.

-Во сабота во 11:00 часот ќе се оддржи граѓански протес против одлуката на Министерството за Здравство, за давање на метадонска терапија во Поликлиника Ченто. Протестот ќе се одржи пред влезот поликлиникат, стои во објавата.