петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ И НАЈУСПЕШНИТЕ ЅВЕЗДИ, а денес е „плукана“ на улица! Оваа жена доживеала пад на кој никој не се надевал!

БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ И НАЈУСПЕШНИТЕ ЅВЕЗДИ, а денес е „плукана“ на улица! Оваа жена доживеала пад на кој никој не се надевал!

Амбер Херд, поранешната сопруга на холивудската ѕвезда Џони Деп, доживеа нагло опаѓање по судењето што го имаше со нејзиниот поранешен сопруг. Иако со месеци тврдеше дека е жртва на семејно насилство, се се сврте против неа. Така, поранешната убавица и една од најуспешните актерки на големиот Холивуд се најде на листата на најомразени јавни личности, секојдневно доживувајќи непријатности и „плукање“ на улица.

Од социјалните мрежи продолжуваат да пристигнуваат многу негативни коментари и навреди за неа. За време на самото судење кое се одржа во Вирџинија, омразата кон Амбер на социјалните мрежи достигна неверојатни размери.

На оваа тема се занимава и Њујорк Тајмс, кој по деталното пребарување на социјалните мрежи дошол до заклучок дека за време на судењето не наишол на позитивни коментари за Амбер Херд. Не помогна ниту тоа што на судењето се појави закопчана до грло и што, како што пишува весникот, глумела скромна жена, бидејќи, како што се испостави, никој не верувал во нејзината „глума“.

Дека Амбер собра милиони хејтери во последните недели сведочи и петицијата која беше покрената со цел нејзиниот лик Мере да се повлече од продолжението на филмскиот хит „Аквамен 2“. Петицијата ја потпишаа 4,5 милиони луѓе, а целта е да се соберат 6 милиони потписи.

– Амбер Херд доживеа голем пад на кој никој не се надеваше. Од жена со најубаво лице на светот и борец за правата на жените, за само 4 години стана една од најомразените жени не само во Холивуд, туку и на планетата, а тешко дека некогаш ќе имаат значајна актерска кариера во Холивуд, заклучува Њујорк Тајмс.

Најнови вести