четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Дејвид Хаселхоф се ожени по третпат

Дејвид Хаселхоф се ожени по третпат

Глумецот Дејвид Хаселхоф (66), најпознат по главната улога во „Чувари на плажата“, по третпат застана пред олтарот, а церемонијата се одржа во италијанската област Апуља.

Овојпат негова избраничка е 29 години помладата велшка манекенка Хејли Робертс. Тие се венчаа по седум години во врска.

Актерот претходно беше оженет за Памела Бах и Кетрин Хикланд.

Најнови вести