вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Кои познати Македонки облекоа венчаница, а не се омажија?

ФОТО: Кои познати Македонки облекоа венчаница, а не се омажија?

Традиционалниот Саем за венчавки осмипат се одржува годинава од 23 до 25 февруари во хотелот Александар палас.

Саемот е извонредно место за решавање на сите свадбени потреби и идеи. Педесеттина изложувачи од сите свадбени категории ќе ви ги претстават најновите свадбени трендови, а свадбената шопинг-картичка ќе ви овозможи и голема заштеда при набавката на сите потреби за вашата свадба, пишува порталот Убавина и здравје.

Едина Муса

Како и на минатите саемеи така и на овој венчаници носат и наши многу познати дами, па од таму и идејата кои се наши дами носеа венчаници, а се’ уште не „заиграа“ на сопствената свадба.

Кошаркарката Едина Муса, водителката Марјана Станојкивска, Ведрана Ѓорѓевиќ и поп-пејачката Викторија Лоба се дел од нашите познати дами кои неколкупати се облекоа во венчаници само да продефилираат на модните писти.

Се надеваме дека оваа година и ти ќе го кажат судбоносното ДА.

Марјана Станојковска
Ведрана Ѓоргевиќ
Викторија Лоба

ФОТО: Убавина и здравје

Најнови вести