понеделник, 4. март 2024. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Ова е најзгодната албанска ТВ водителка која гледачите ретко имаат храброст да ја погледнат во очи поради џиновските гради

ФОТО: Ова е најзгодната албанска ТВ водителка која гледачите ретко имаат храброст да ја погледнат во очи поради џиновските гради

Ева Мурати е албанска актерка и презентерка и важи за едно од најубавите телевизиски лица како во Албанија како и пошироко во регионот.

Ова прекрасно ТВ лице денеска е водител на неколку спортски емисии, како и водител коментатор за време на преносот на Лигата на Шампиони.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on

Ева Мурати родена во мај 1995 година, а својата карира за започна на 15-годишна возраст преку моделството и ТВ рекламите.

Инаку, таа денеска е во врска и свршена за синот на поранешната претседателка на албанското собрание.

 

View this post on Instagram

 

Wine telling me secrets ? @piu39foodandclub

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on

 

View this post on Instagram

 

Facing the storm…of health problems ??

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on

Најнови вести