понеделник, 27. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Се сеќавате на Сузан Бојл која со гласот го воодушеви светот – денес има успешна кариера и изглеа неверојатно

Сузан Бојл во 2009 година се појави на натпреварот Британија има талент и го изненади цел свет со своите пејачки способности.
ФОТО: Се сеќавате на Сузан Бојл која со гласот го воодушеви светот – денес има успешна кариера и изглеа неверојатно

Неславната домаќинка од Велика Британија на аудицијата наиде на потсмев на сите во салата, додека не пушти глас. Од истиот момент кога ја отпеа песната „I dreamed a dream“ стана ѕвезда и сите слушнаа за неа.

Снимката од првата аудиција до сега ја имаат прегледано 220 милиони луѓе, а многумина ја сметаат Сузан за симбол на остварените соништа.

Сузан тогаш изјавила дека сакала да стане позната како Елен Пејџ, сите и се смееле, но Сузан после натпреварувањето запеа со својот идол.

Сепак, потполно исчезна, причината за тоа е  како што пишуваат британските медиуми,  нејзината болест, смртта на нејзината сестра, но и разделбата со првото момче. Сузан за прв пат била во врска на 53 години.

Таа се обидела да си посвои дете, но не успеала. Не престала да се занимава со пеењето, но не сака да биде постојано во медиумите.

Денеска вреди 33 милиони долари  и понатака одржува концерти кои и се многу посетувани. Има стотици фанови и снима албуми, а оваа година покажала дека драстично ослабела.

Најнови вести