среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ХОРОР: Убиена бремена пејачка бидејќи не можела да стои додека пее (ФОТО)

ХОРОР: Убиена бремена пејачка бидејќи не можела да стои додека пее (ФОТО)

Пакистанската пејачка Самира Синдху е убиена на среде настап на семејна прослава зашто еден од гостите сакал таа да стои.

Пејачката , која била бремена во осмиот месец, ги забавувала гостите на семејна прослава.

Додека пеела , еден од присутните почнал да вика по неа да стане и да пее стоејќи, но таа се извинила, по што се слушнале три истрели.

Пејачката загинала на самото место, а денеска низ земјата се одржуваат протести на кои се бара правда за несреќната пејачка.

Полицијата уапсила еден маж, но демонстрантите бараат да бидат уапсени уште двајца мажи кои биле во непосредна близина на 28-годишната Самира.

Таа во земјата е многу популарна и има издадено два албума

Најнови вести