вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Хорор за легендарниот голман: Отиде да ја види својата ќерка, а доби три куршуми од мајката на поранешната сопруга (ВИДЕО)

Хорор за легендарниот голман: Отиде да ја види својата ќерка, а доби три куршуми од мајката на поранешната сопруга (ВИДЕО)

Можеби најголемата легенда на Динамо Киев и легенда на украинскиот фудбал воопшто, Олександр Шовковски, преживеа вистински хорор предизвикан од мајката на неговата поранешна сопруга, која се обиде да го убие.

Славниот голман на социјалните мрежи ја објавил снимка на која се гледа жена со пиштол која три пати пука кон него.

Тој бил пред куќата на својата поранешна сопруга за да ја земе својата ќерка, но негативното изненадување дошло кога се појавила нејзината мајка Олга Аланова, која прво почнала да фрла камења, а потоа извадила пиштол.

Кога поранешниот капитен стигна до капијата се слуша првиот истрел, а потоа уште два.

Големата легенда на Динамо Киев, за украинската репрезентација има одиграно 92 натпревари.

Најнови вести