вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Ја следеше афера со Шабан Шаулиќ, а сега брутално го понижи својот колега

Ја следеше афера со Шабан Шаулиќ, а сега брутално го понижи својот колега

Теа Таировиќ која кариерата ја започна во „Ѕвездите на Гранд“ беше топ тема во медиумите откако почнаа да шпекулираат околу нејзината наводна врска со еден од членовите на жирито.

Таа во неколку наврати ги негираше написите во врска со нејзината „врска“ со Шабан Шаулиќ, но масло на огнот беше дополнително долеано, кога таа веднаш потоа сними дует со него.

Во последно време, пак, босанските медиуми пишуваат за односот на пејачката и со Емир Аличковиќ, фронтменот на “Лапсус бенд”, но пејачот ги негираше овие тврдења, што ја поттикна реакцијата на Таировиќ.

– Можеби ќе звучам малку грубо, но Теа воопшто не ме привлекува. Ние сме само пријатели и тоа е тоа. Не знам што да кажам, освен што повремено се дружиме, изјави тој за еден од најпопуларните босански медиуми, по што ќе се огласи и самата Теа:

– На момчињата им паѓа тешко кога ќе бидат за*бани – кусо но, иронично ја прокоментирала целата ситуација младата пејачка.

Најнови вести