недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

КАКО ГО НАПРАВИ ОВА?! Сите останаа во неверување – дали сте виделе подобар магичен трик? Ова момче е без конкуренција (ВИДЕО)

КАКО ГО НАПРАВИ ОВА?! Сите останаа во неверување – дали сте виделе подобар магичен трик? Ова момче е без конкуренција (ВИДЕО)

Момче по име Рајланд Пети ги остави сите без текст, откако изведе феноменален магичен трик во шоуто „Британија има талент“.

Натпреварувачкото шоу „Британија има талент“ покажа колку всушност може да има талентирани луѓе на едно место. Сепак, секој пат најмногу сме воодушевени од децата, со оглед на тоа што не можеме да веруваме колку се мали, а тие веќе си го наоѓаат патот. Само едно такво дете, по име Риланд Пети, ги воодушеви и публиката и жирито со својот настап, кога „покажа љубов“ со помош на Рубикова коцка.

Членот на жирито Аманда Холден извади збор од купот хартија, погледна за што се работи, а потоа Рајланд ја започна својата магија. Всушност, момчето имало помош од своите колеги магионичари, а како изгледало сето тоа и зошто можеме да кажеме дека ова е еден од најдобрите трикови досега, погледнете во видеото:

Најнови вести