четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Ќерката од првиот брак на Соња наполни 18, мама ѝ направи забава за паметење (ФОТО)

Ќерката од првиот брак на Соња наполни 18, мама ѝ направи забава за паметење (ФОТО)

Софија Вуксановиќ неодамна го прослави своето полнолетство, а нејзината мајка гордо истакна дека успеала да организира се во тајност, за да може да ја изненади ќерката.

Она што на сите им падна во очи, е тоа што на роденденот не се појавија Жеко Шашиќ и Аца Лукас, а Соња има подготвен одговор за тоа:

-На Софија јас сум и мајка и татко. Не очекував, а ниту размислував дека моите поранешни сопрузи ќе се појават на роденденот. Минатото го оставив зад себе да мирува, така што во сегашноста за поранешните нема место. На тие односи ставив точка, вели Соња во интервју за српско Глоси.

-Бев свесна дека прославата ќе мине без нив. Очигледно таква им е улогата, да сум толку силна да им бидам и мајка и татко на децата, а тоа не ми е проблем, заклучува Соња.

Најнови вести