вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Кралското бебе пристигнува месецов, но од цената за породувањето се шокираше цел свет

Кралското бебе пристигнува месецов, но од цената за породувањето се шокираше цел свет

Британската принцеза Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет пат во најлуксузната болница во Англија која нуди специјален третман на мајките и нивните новороденчиња.

Оваа болница според анализите на светските медиуми лесно може да се мери со најлуксузните хотели со пет ѕвезди.

Од вкусна храна по сечија желба до најдобри вина и наздравување со шампањ по раѓањето на детето.

Во болницата мајките можат да уживаат во најголема приватност,  како и да користат телевизор, радио, весници и интернет.

Принцезата Кејт официјално на породилно отсуство замина на 22 март, а се очекува да се породи околу 27 или 28 април, а доколку се породи на 29 април парот ќе има дупли повод за славење покрај нивната годишнина од бракот.

Инаку медиумите открија и еден детаљ кој ги изненади сите, а тоа е цената која изнесува 7 илјади долари за една ноќ престој во болницата.

Најнови вести