среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

На Инстаграм е таква бомба, но короната и ја упропасти кариерата- наместо пејачка сега стана земјоделец кој не се срами од работата

На Инстаграм е таква бомба, но короната и ја упропасти кариерата- наместо пејачка сега стана земјоделец кој не се срами од работата

Пејачката на ѕвездите на гранд Драгица Златиќ веќе не издржа да ја трпи оваа ситуација со коронавирусот во светот.

Таа како и сите нејзини колеги поради епидемијата не може да настапува и да заработува пари, а тоа веќе трае со месеци.

 

View this post on Instagram

 

?️?

A post shared by Dragica Zlatic (@dragica_zlatic) on

И додека многу пејачи се жалат дека се во финансиска криза и дека нема да им се вратат парите кои ги вложуваат во песните и спотовите, пејачката на ѕвездите на гранд пронајде решение за себе.

 

View this post on Instagram

 

#suprise ?

A post shared by Dragica Zlatic (@dragica_zlatic) on

Имено таа се одлучила да започне да се занимава со земјоделство, односно малини.

-Следната година купувам 100  ари и ќе започнам да садам малини, нема короната мене веќе да ме за*бава. Па кога не можам да пеам, ќе садам малини и ќе пеам, чист воздух, што ти треба поубаво, вели пејачката за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

? Sagnite se suncokreti, cvetacete opet leti….. ?

A post shared by Dragica Zlatic (@dragica_zlatic) on

Најнови вести