четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

На српскиот актер му умре синчето, а политичарот удри по него: „Тоа ти е божја казна“ (ФОТО)

Несудениот претседател на Србија, Андреј Фајгелј, со твит за починатото синче на актерот Жика Тодоровиќ, ја разбесни јавноста.
На српскиот актер му умре синчето, а политичарот удри по него: „Тоа ти е божја казна“ (ФОТО)

Откако актерот го снајде огромна трагедија која буквално го скрши и него и сопругата, кандидатот за претседател напиша дека тоа е казна за актерот за филмот кој го снимил.

– Еднаш на нашиот актер му умре бебето и медицината нема објаснување. Тој ист актер силуваше бебе на филмското платно, гревовите се наплаќаат, напиша тој.

Потоа напиша уште еден твит како исправка:

Најнови вести