четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Овие познати личности можат да починат во 2018-та: Објавена е листа на смртта која предвиде 17 лица кои починаа во 2017 година (ФОТО)

Овие познати личности можат да починат во 2018-та: Објавена е листа на смртта која предвиде 17 лица кои починаа во 2017 година (ФОТО)

Правилото е дека номинираните мора да бидат доволно познати и дека мора веста за нивната смрт да биде во британските медиуми.

Сајтот кој предвиде смрт на 17 познати личности во 2017 година, ја објави својата морбитна листа и за 2018 година.

Сајтот наречен „Death list“ постои од 1987 година и претпоставува кои познати личности, светски лидери и членови на кралските семејства можат да починат во текот на наредната година.

-Подоле ќе пронајдете листа од 50 познати личности кои нашата стручна комисија ги избра со очекување дека ќе починат во 2018 година. 2017-та ги исполни ветуваните очекувања, бидејќи го урна претходниот рекот со погодување на неверојатни 17 личности, стои во воведната реченица од текстот.

Сепак, немаат сите право да бидат. Правилото е дека номинираните мора да бидат доволно познати и дека мора веста за нивната смрт да биде во британските медиуми. Во 2017-та меѓу останатите, ја предвидоа смртта основачот на Плејбој Хју Хефнер, актерката Лиз Доун, пејачката Фатс Домина и боксерот Џејк Ламоте.

Секоја година само 25 кандидати може да се повторат од минатата година.

Ова се кандидатие за оваа година, оние кои имаат највеќе шанси да починат наскоро

-Рони Вуд(71 година), музичар и легенда на група на Ролинг Стоунс

-Стивен Хокинг(76 години), професор и генијалец

-Пол Гаскоњ(51 година), поранешен фудбалер

-Оливија Њутн(70 години), актерка и пејачка, најпозната по улогата во филмот Брилијантин со Џон Траволта

-Принцот Филип(97 години), сопруг на британската кралица Елизабета втора

-Кирк Даглас(102 години), актер

-Бети Бајт(96 години), актерка

-Џон Мекејн(82 години), политичар и сенатор во САД

-Пјер Карден(96 години), француски креатор

-Дорис Деј(96 години), актерка

-Џими Картер(94 години), поранешен претседател на САД

-Роберт Мугабе(94 години), до пред скоро време лидер на Зимбабве

-Џорџ Буш Сениор(94 години), поранешен претседател на САД

-Хенри Кисинџер(95 годиини), политичар и дипломат

-Папа Бенедикт 16-ти(91 година), поранешен поглавар на Римокатоличката црква

-Хосни Мубарак(90 години), поранешен претседател на Египет

-Шон Конери(88 години), актер

-Џони Мичел(74 години), пејачка и композиторка

Целата листа можете да ја погледнете ОВДЕ

Најнови вести