вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е хомосексуалец

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата. 
Почина познатиот актер кој јавно призна дека е хомосексуалец

Актерот Дејвид Огден Стајерс, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата.

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.

Најнови вести