вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Поради ова прашање Цеца на Велигден го прекина интервјуто и си замина дома

Поради ова прашање Цеца на Велигден го прекина интервјуто и си замина дома

По причестувањето во црквата „Свети Сава“ во белградската населба Врачар, по повод завршувањето на велигденскиот пост, фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ беше пречекана од страна на новинарските екипи, кои и’ поставуваа прашања на кои пејачката трпеливо одговараше.

Меѓутоа, сепак едно од нив ја изнервира, па одлучи да го прекине интервјуто и да си замине дома.

Имено, како што пренесуваат српските медиуми, еден од новинарите ја прашал дали пејачката се моли секоја вечер пред легнување, бидејќи е познато дека е голем верник, редовно пости и се причествува. Но веројатно неговиот тон не и’ се допаднал на Цеца, која кратко одговорила:

-Тоа е интимна работа, изјавила пејачката заминувајќи си дома.

Најнови вести