петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Познатиот готвач Антонио: Каде е власта, очајно ми требаат суплименти и храна

Познатиот готвач Антонио: Каде е власта, очајно ми требаат суплименти и храна

Антонио Јанковски момчето кое го гледавме со неговите кулинарски вештини на телевизија, денес живее во секојдневна борба со карцином, со мачнотијата да најде работа и да ги плати лековите и домот.

На својот Фејсбук тој денеска напиша дека нема лекови, храна и пари. Му била ветена работа, но ништо од тоа. Прашува каде е власта да му помогне.

 

Најнови вести