понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Пред 29 години се појави во најсексапилниот спот: Погледнете како денес изгледа една од најплатените светски манекенки (ФОТО)

Пред 29 години се појави во најсексапилниот спот: Погледнете како денес изгледа една од најплатените светски манекенки (ФОТО)

Кога во 1989-та година се појави спотот за песната „Wicked Game” на Крис Ајзак, со разголената Хелен Кристенс во главна улога, светот се вљуби во неа.

Овој спот многумина го сметаат за најсексапилно видео на сите времиња, а Ајзак токму за ова видео освои три „Ем-ти-ви“ награди.

Додека Ајзак остана на нивото на „чудо од еден хит“ и набрзо исчезна од сцената, Хелен стана една од најуспешните и најплатените светски манекенки.

Од спотот кој е сниман на Хаваи поминаа 29 години, а Хелен се уште привлекува големо внимание каде и да се појави.

Modern prairie

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

A lil bit of Frida on the beach

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

? @harryjoshhair @cgonzalezbeauty

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Најнови вести