среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Принцот Џорџ наполни 7 години и сега е јасно: На кој маж личи престолонаследникот, а да не е татко му Вилијам?

Принцот Џорџ наполни 7 години и сега е јасно: На кој маж личи престолонаследникот, а да не е татко му Вилијам?

Принцот Џорџ наполни седум години и по тој повод неговата мајка, војвотката од Кембриџ, обја сет од негови фотографии, кои поттикнаа лавина од коментари: на кого личи идниот британски престолоналседник?

Иако повеќето веднаш ќе одговорат дека личи на својот татко, принцот Вилијам, сепак, оние со малку поостро око ќе се согласат дека станува збор за друг машки член на семејството – братот на војвотката, Џејмс Мидлтон. Не верувате? Погледнете сами:

 

View this post on Instagram

 

Thank you everyone for your very kind wishes on Prince George’s birthday today! ? ?

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Најнови вести