сабота, 27. јануари 2024. Вести денес: 0
home Познати

Рај за очи: ОВИЕ жени се најубави во светот, Анџелина и Џенифер не се во ТОП 10 (ФОТО)

Рај за очи: ОВИЕ жени се најубави во светот, Анџелина и Џенифер не се во ТОП 10 (ФОТО)

Кога ќе се постави прашањето: „Која е најубавата жена на светот?“, многумина веднаш би одговориле дека тоа е или Џенифер Лопез или Анџелина Џоли. Сепак, на оваа популарна шпекулација ѝ противречи новата листа, која не ги ни стави во првите десет, иако претходно тоа редовно беше случај.

Листата на десетте најубави жени во светот ја сочинуваат сосема нови имиња, додека првото место го зазеде актерка која дефинитивно ја одбележа годината зад нас.

ВИ ЈА ПРИКАЖУВАМЕ ЛИСТАТА НА ДЕСЕТ НАЈУБАВИ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ!

10-то место – Лили Колинс


9-то место – Емили Ратајковски

8-мо место – Ема Вотсон

7-мо место – Мила Кунис

6-то место – Елизабет Олсен


5-то место – Џесика Алба

4-то место – Ана де Армас

3-то место – Скарлет Јохансон

2-ро место – Гал Гадот

1-во место – Маргот Роби

Најнови вести