понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Се породи Ана Ивановиќ, еве како ќе се вика синот

Се породи Ана Ивановиќ, еве како ќе се вика синот

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ се породи денеска во Чикаго и на свет донесе здраво машко дете, објавија медиумите.

Ивановиќ се породила во текот на ноќта, а со нејзиниот сопруг, поранешниот германски фудбалски репрезентативец Бастијан Швајнштајгер одлучиле нивниот син да се вика Лука.

На социјалните мрежи за спортската двојка која е две години во брак пристигнуваат честитки од сите страни.

Најнови вести